Punkt Informacyjno-Rekrutacyjny
Akademia
im. Jakuba z Paradyża
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Fryderyka Chopina 52, bud. 7
66-400 Gorzów Wielkopolski
E-mail: rekrutacja@ajp.edu.pl
Telefon: 95 727 95 10
Analityka medyczna
KIERUNEK: ANALITYKA MEDYCZNA
Studia jednolite magisterskie (profil praktyczny)
Proces kształcenia na kierunku analityka medyczna obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu: nauk biologiczno-medycznych, nauk chemicznych i elementów statystyki, nauk behawioralnych i społecznych, nauk klinicznych oraz prawnych i organizacyjnych aspektów medycyny laboratoryjnej, naukowych aspektów medycyny laboratoryjnej i metodologii badań naukowych, praktycznych aspektów medycyny laboratoryjnej, praktyk zawodowych w podmiotach leczniczych.
Absolwent może pracować w medycznych laboratoriach diagnostycznych, zakładach opieki zdrowotnej prowadzących badania kliniczne, instytutach naukowo – badawczych i ośrodkach badawczo – rozwojowych, jednostkach kontrolno – pomiarowych.
Absolwent kierunku otrzymuje tytuł zawodowy magistra, co umożliwia uzyskanie prawa wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego, samodzielną pracę i dalej uzyskiwanie specjalizacji zawodowych a także rozpoczęcie studiów doktoranckich.
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
Kierunek: PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA (profil praktyczny)
Studia jednolite magisterskie – stacjonarne i niestacjonarne trwają 5 lat (10 semestrów)
Oferta edukacyjna skierowana jest do osób, które są zainteresowane pracą w placówkach edukacyjnych i prowadzenia zajęć wynikających z podstawy programowej w przedszskolu oraz w klasach I-III szkoły podstawowej. Studia dają możliwość uzyskania wysokich kwalifikacji zawodowych zgodnie z obowiązującymi standardami kształcenia nauczycieli.
Studia mają charakter praktyczny – oprócz zajęć dydaktycznych: wykładów, ćwiczeń, laboratoriów, studenci odbywają obowiązkowe praktyki. Kończą się złożeniem pracy magisterskiej i egzaminem dyplomowym.
Absolwent otrzyma przygotowanie pedagogiczne i kwalifikacje nauczycielskie, zgodnie z obowiązującymi standardami kształcenia nauczycieli.
Absolwent tego kierunku jest przygotowany do pracy w:
- placówkach wychowania przedszkolnego: przedszkolach, punktach przedszkolnych, oddziałach przedszkolnych w szkole
- klasach I-III szkoły podstawowej
Absolwent jednolitych studiów magisterskich ma uprawnienia do podjęcia studiów III stopnia (doktoranckich) oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych na studiach podyplomowych.
Prawo
KIERUNEK PRAWO (profil praktyczny)
Studia jednolite magisterskie – studia stacjonarne i niestacjonarne trwają 5 lat (10 semestrów).
Oprócz zajęć dydaktycznych, studenci odbywają obowiązkowe praktyki .
Studia kończą się złożeniem pracy dyplomowej i egzaminem dyplomowym.
Specjalności do wyboru od VIII semestru IV rok studiów:
- aplikacje prawnicze
- obsługa prawna sektora publicznego
- prawa człowieka
- prawo nowych technologii
- prawo podatkowe
Uruchomienie specjalności uzależnione jest od zgłoszenia się odpowiedniej liczby studentów określonej przez Senat.
W ramach zajęć obieralnych na jednolitych studiach magisterskich na kierunku Prawo – profil praktyczny oferowana jest ścieżka angielskojęzyczna School on Contemporary Legal Issues – Szkoła Współczesnych Problemów Prawnych ( możliwa do realizacji od II roku studiów).
Absolwenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo – profil praktyczny są przygotowani do wykonywania klasycznych zawodów prawniczych, wymagajacych odbycia aplikacji i zdania egzaminów zawodowych ( adwokat, komornik sądowy, notariusz prokurator, radca prawny, sędzia), jak i do podjęcia pracy jako specjaliści w obsłudze prawnej i merytorycznej w instytucjach publicznych, w tym jednostach samorządu terytorialnego czy rządowej administracji terenowej, jak i sektora prywatnego. Dzięki znajomości języka obcego na poziomie B2+ adsolwenci są przygotowani także do pracy w środowiski międzynarodowym.
Absolwenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo – profil praktyczny wyposażeni w aktualną wiedzę i adekwatne umiejętności praktyczne, podnoszące ich konkurencyjność na rynku pracy i tym samym zwiększające ich szanse zawodowe. Posiadają solidne podstawy znajomości wszystkich gałęzi prawa oraz umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce: tworzenia przepisów, w tym regulaminów wewnętrznych, sporządzania pism procesowych i umów czy decyzji admnistracyjnych w sprawach indywidualnych.